OCD-helg Breanäs 2026

OCD-snack bland vackra höstlöv

Vill du hänga med på årets OCD-helg i Skåne? Vi kommer att andas ut, umgås, äta god mat och lyssna på inspirerande föreläsningar. På ett av Skånes kanske mysigaste och naturnära hotell.

Breanäs hotell ligger intill sjön Immeln som ger möjlighet till fina vandringar längs vattnet, skogspromenader och höstbad med bastu.

Vi kan även avslöja att maten är fantastisk (vi har smakat!) – ekologiskt producerad, närodlade produkter och viltkött för den som äter det. Du kommer varken att gå hungrig eller missnöjd.

Nyfiken på vad du kan förvänta dig? Vi återkommer med föreläsare och aktiviteter till årets läger. Håll utkik här!

Fakta om helgen

När: När löven är som vackrast (16–18 oktober)

Var: Breanäs Hotell (nordöstra Skåne)

Pris (kost, logi och föreläsningar): 1 900 kr (del i dubbelrum) eller 2 300 kr (enkelrum)

Frågor och anmälan? Kontakta ostra.skane-blekinge@ocdforbundet.se eller Kerstin Evesson på telefon 044-430 11

Intresseanmälan senast:  16/8-26

Breanäs sjö Immeln
Breanäs natur svamp
Share This