Välkommen att bli medlem!

Som medlem hjälper du oss i vårt arbete med att göra det lättare att leva med ocd och närliggande diagnoser.

Vi stöttar dig som lever med ocd (eller närliggande diagnoser) eller är anhörig. Vi sprider också kunskap och förståelse i samhället om ocd, och utbildar skolor, vård och omsorg.

(Är du redan medlem och vill bara betala avgiften? Klicka här)

Det här får du som medlem

Våra olika medlemskap

  • Speciellt stödgruppen har gett väldigt mycket. Inte bara relationer med andra i samma situation, utan framför allt kunskap och verktyg.


    Enkätsvar från medlem, 2021

  • Medlemstidningen är bra och det är jättebra med föreläsningar.


    Enkätsvar från medlem, 2021

  • Gillar att ni finns på olika kanaler, då jag kan också känna mig delaktig trots att jag bor där jag bor. Tycker starkt om medlemstidningen!


    Enkätsvar från medlem, 2021

  • Somliga inom förbundet har blivit vänner för livet! De har betytt mer än alla psykolog- och läkarbesök sammanlagt.


    Enkätsvar från medlem, 2021

Betala för fortsatt medlemskap?

När ditt medlemskap börjar gå ut får du en avisering via mejl eller brev, så att du kan betala in medlemsavgiften. Om du har missat din avisering kan du alltid betala din avgift till vårt Swish-nummer 123 11 66 966. Skriv ditt namn och ordet ”medlemsavgift” i meddelande-fältet. 

Share This